برترین فیلتر های آکواریوم همراه با تصاویر

یکی از مهمترین بخش های نگهداری آکواریوم در واقع ساده ترین آن ها است درست مثل یک فیلتر هواکه نفسمان را پاک میکند ، فیلتر آکواریوم هم آب را تمیز میکند و نفس به ماهی میبخشد بهترین بهترین فیلتر های آکواریوم سه نوع زباله را پاک میکنند که شامل ::

  • زباله جامد، نوعی از خاک ، ذرات یا آروارهای شناور در آب مانند فضولات ماهی و غذاهای ماهی حل شده است.این نوع زباله ها از طریق فیلتراسیون مکانیکی حذف میشوند.
  • زباله های محلول، ترکیبات ارگانیک مانند بافت های تخریب شده در آب شیرین هستند و میتوانند باعث بد بو شدن و تغییر رنگ آب شوند.این نوع زباله ها از طریق فیلتراسیون شیمیایی حذف می شوند.
  • زباله های زیست محیطی شامل تمام آلودگی های ناخواسته مانند آمونیاک و نیترات هستند که بایستی به جای آنکه فیلتر شوند بیولوژیکی را پردازش کنند. این نوع زباله از طریق فیلتراسیون بیولوژیکی حذف میشود.

انواع فیلتر های آکواریوم

فیلتر های هنگان معمولا از ابرهای یکبار مصرف استفاده می کنند و در لبه پشت آکواریوم آویزان می شوند.
فیلترهای داخلی عمدتا برای آکواریوم های کوچکتر (کمتر از 100 لیتر) ساخته می شوند و در داخل آکواریوم قرار می گیرند تا جنبش آب را فراهم کنند.
فیلتر های سطلی فیلترهای عالی برای آکواریوم های بزرگ با مقدار زیادی ماهی هستند. آنها معمولا در یک کابینت قرار می گیرند یا در زیر آکواریوم ایستاده اند.

تعمیر و نگهداری فیلترها

  • اولا همیشه اطمینان حاصل کنید که آب در اتاق پمپ وجود داشته باشد ، اگر این کار را نکنید فیلتر به جای آب به هوا تبدیل میشود.
  • نگاهی به میزان آب در اکثر فیلتر های آکواریوم خود داشته باشید سطح آب باید حدود پنج سانت از آب فیلتر باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که دیواره حباب و یا سنگهای هوا به طور مستقیم تحت لوله ورودی قرار نداشته باشد ، اگر حباب ها به لوله اصلی برسند باعث صدای تند و تیز می شود و ممکن است فیلتر شما را از کار متوقف کند.
  • همیشه به جای ماسه ، از شن یا سنگ ریزه در آکواریوم خود استفاده کنید ، ماسه می تواند مشکلاتی را با پروانه ایجاد کند ، چون می تواند بین مونتاژ پروانه ی مغناطیسی و نیروی گرما گیر کند و موجب جلوگیری از چرخش آن شود، اگر ماسه دارید ، گزینه مناسب برای شما خرید یک تور با سوراخ ریز یا حتی استفاده از یک قطعه شلنگ تنگ ، که آن را روی صافی قرار دهید ، زباله ها یا ضایعات از فیلتر شما خارج شوند ، اما شن و ماسه را نمیکشد.
در تترا ما به صاحبان ماهی پیشنهاد میکنیم که انتخاب وسیعی از سیستم های تصفیه برای کمک به حفظ آب پاکیزه و ماهی های سالم تر داشته باشید ، اگر شما هر گونه سوال یا نیاز به کمک در ارتباط با عیب یابی تصفیه یا مسائل دیگر تصویه داشتید ، لطفا با فروشگاه تترا در تماس باشید کارشناسان ما خوشحال میشوند به شما کمکی کنند.

بازگشت به مرکز آموزش ها