چگونگی راه اندازی آکواریوم برای سیچیلاید ها

تنها شما نیستید که از زیبایی رنگ و شکل ماهی سیچیلاید در یک نگاه لذت می برید. اینگونه ماهی باهوش، سالهاست مورد علاقه آکواریوم داران است. تعدادی از گونه های محبوب از نقاط مختلف جهان مانند آمریکای شمالی (تگزاس سیچیلاید، جک دمپسی )، آمریکای جنوبی (دیسکس، ترور سبز، اسکار، Anglefish)، آمریکای مرکزی (Firemouth، Conchic Cichlid، Managuensis، Red Devil) و آفریقا وجود دارد. با این حال، اندازه، عادت ها و شخصیت های تهاجمی سیچیلاید آنها را ناسازگار با اکثر ماهی های اجتماعی کرده است.آیا آنها نیاز به تنظیم شرایط مخصوص خود رادارند؟. در اینجا چند اصول اولیه برای کمک به شما در شروع کار است.

شرایط مخزن

کیفیت آب : دمای آب : 27ºالی 29ºC-آب بایستی بین 7.5 تا 8 باشد ph
تعداد در مخزن :هرچه تعداد آنها بیشتر باشد بهتر است.از آنجا که آنها بسیار پرخاشگر هستند اگر فقط چند عدد در یک مخزن باشند،موجب ایجاد قلمرو و درگیری با یکدیگر میشود. ماهی بیشتر سبب جلوگیری از ایجاد قلمرو آنها میشود.

تجهیزات مخزن

تصفیه : سیچیلاید ها زباله های بیشتری نسبت به ماهی های گرمسیری و ماهی های آب شیرین تولید میکنند.برای اطمینان از کیفیت آب خوب ،لازم است که فیلتراسیون قوی داشته باشید.
نکته: 10 تا 15 بار حجم مخزن در ساعت. به عنوان مثال: مخزن 250 لیتری نیاز به فیلتر 550gph دارد. فیلتر سطلی یک انتخاب خوب است.

روشنایی :نورپردازی فلورسنت یا LED می تواند مورد استفاده قرار گیرد با این حال، LED ترجیح داده می شود زیرا گرمای اضافه و ناخواسته را به آکواریوم اضافه نمی کند. روشنایی شدیدتری را برای برجسته کردن رنگ های شدید سیچیلاید در نظر بگیرید

دکور :محيطي با تعداد زيادي از سنگها و يک بستر ماسه ریز، زيستگاه طبيعي را ایجاد مي کند.  این محیط نیز به ماهی ها اجازه می دهد تا بتوانند به محافظت از فرزندان خود بپردازند.
گیاهان زنده : بعضی از گونه های سیچیلاید نسبت،به،گیاهان طبیعی تهاجمی هستند مثل اسکار،جک دمپسی در حالی که برخی دیگر از گونه های سیچیلاید مثل دیسکس و آنجل با گیاه سازگار هستند

اندازه مخزن :اگرسیچیلاید ها با اندازه بزرگ باشند، بنابراین مخزن بزرگتر بهتر است.

بستر : پایین محیط باید ماسه باشد. برای برخی از گونه های سیچیلاید مقدار کمی ماسه برای کمک به هضم غذا لازم است، در حالی که دیگران از تخت شن و ماسه برای ساخت لانه خود استفاده میکنند. سیچیلاید های بزرگتر، مانند اسکارها با ماسه خوب هستند.

بازگشت به مرکز آموزش