برای رسیدن به آرامش تنها باید شروع کرد

مطمئن باشید آرامشی از نگاه کردن به این طبیعت زیبا در انسان به وجود می آید.تمامی آکواریوم ها به کمک مالکشان در ارتباط هستند. و تحقیقات نشان می دهد که مزایای داشتن آکواریوم بسیار زیاد است.

گاهشمار

  • . 1980 میلادی : در اوایل سال 1980 ، یک مطالعه نشان داد که تماشای ماهی آکواریوم باعث کاهش استرس می شود و پس از آن فشار خون را کاهش می دهد.
  • 1990 میلادی : نظرسنجی در سراسر کشور توسط انجمن تولید کنندگان محصولات حیوانات خانگی آمریکایی نشان داد که بسیاری از مزایای بهداشتی با حضور آکواریوم در محل کار مرتبط است .این مطالعه نشان داد که نه تنها کاهش فشار خونبلکه بهبود کلی سلامت عاطفی و جسمی نیز می باشد.
  • 2000 میلادی : مطالعه پوردو در سال 2009 نشان داد که بیماران آلزایمری که در معرض آکواریوم بودند غذای بیشتری خوردند و مکمل های غذایی کمتری داشتند و رفتارهای مضطرب کمتری را نسبت به بیماران در معرض نقاشی های دو بعدی دریایی و یا بیماران گروه کنترل نشان می دادند

علاوه بر این، آکواریوم ها در کلاس درس به کاهش سطح اضطراب در دانش آموزان کمک می کنند و این ابزار بسیار عالی برای آموزش بچه ها ومسئولیت مراقبت از یک حیوان خانگی و برخی از مواد شیمی پایه است.

علاوه بر این، تانک های ماهی در اتاق های انتظار در بیمارستان، دفاتر دکتر و دفاتر دندانپزشکی همچنین یک اثر آرام بخش را تأمین می کنند، در حالیکه کسانی که در بخش های اطفال بستری شده اند نیز کمک به بهبودی انها شده است. والدین کودکان مبتلا به اوتیسم یا افرادی که ADS دارند نیز تجربه تأثیر آرام بخش یک آکواریوم روی فرزندشان را داشته اند .

بازگشت